O Firmie

Rozwiązania IT PiAST to gwarancja rozwoju obniżenia kosztów maksymalizacji zysków podniesienia konkurencyjności i sukcesu biznesowego Klientów
„Firma IT PiAST od ponad 9 lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie tworzenia i wdrażania nowoczesnych systemów informatycznych dla biznesu, usprawniających działalność przedsiębiorstw na wielu płaszczyznach. Szczegółowo analizujemy potrzeby naszych Klientów i zapewniamy zintegrowane rozwiązania, które powodują wzrost rentowności i konkurencyjności współpracujących z nami firm. Z naszej pomocy we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań, służących wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem, oraz systemów optymalizujących realizację produkcji, korzystają firmy polskie i międzynarodowe. Gwarantujemy innowacyjne rozwiązania i profesjonalną obsługę, czym przyczyniamy się do budowania sukcesu naszych Klientów”.
Rafał Maciejewski, Prezes Zarządu IT PiAST Sp. z o. o.
Obszarem specjalizacji IT PiAST jest środowisko Microsoft Dynamics AX, a celem działalności realne zwiększenie wartości i konkurencyjności firm, poprzez wprowadzenie rozwiązań usprawniających procesy biznesowe. Wdrożenie systemów informatycznych pozwalających na integrację wszystkich procesów w firmie i scentralizowanie nadzoru nad przebiegiem zadań w różnych jej działach, szybki przepływ informacji i przejrzystość danych, umożliwia natychmiastowe zdiagnozowanie problemu biznesowego i szybkie jego rozwiązanie. Zintegrowany system to zwiększenie efektywności firmy, generowanie przychodów i obniżenie kosztów funkcjonowania.
Podczas dziewięcioletniej obecności IT PiAST na rynku, z pomocy w implementacji systemów klasy ERP (wspomaganie zarządzania przedsiębiorstwem) i MES (system realizacji produkcji) skorzystały firmy produkcyjne, usługowe i handlowe. Firma IT PiAST przeprowadziła dziesiątki wdrożeń w średnich i dużych przedsiębiorstwach na terenie całej Polski. Zrealizowała także projekty międzynarodowe w krajach Unii Europejskiej oraz Azji.
Klienci IT PiAST to znane i cenione w Polsce i za granicą firmy, m.in. Wittchen, Stalgast, UPS, Südzucker, Lantmännen Axa czy VTS. IT PIAST jest certyfikowanym partnerem Microsoftu, Motoroli, VanRiet i Savoye.
Firma IT PiAST to interdyscyplinarny zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów: doświadczonych analityków, projektantów i wdrożeniowców. To eksperci w swoich dziedzinach, którzy łączą wiedzę z obszaru zagadnień biznesowych z profesjonalnymi kompetencjami w zakresie technologii i wdrożeń.
„Nasi specjaliści rozwiązują problemy Klientów zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Wsłuchujemy się uważnie w oczekiwania naszych Klientów, udzielamy porad, dotrzymujemy obietnic i budujemy długotrwałe relacje z Klientami, których sukces biznesowy jest priorytetem naszej działalności. Tym, co nas wyróżnia, jest efektywna praca zespołowa oraz skuteczna komunikacja z Klientami. Wraz z zespołem naszych specjalistów, opracowujących rozwiązania światowej klasy, przyczyniamy się do budowania Państwa sukcesu”.
Rafał Maciejewski, Prezes Zarządu IT PiAST Sp. z o. o.

Oferta

„Oferta IT PiAST to sposób na sukces w biznesie. Zapewniamy szereg rozwiązań, które podnoszą wartość i konkurencyjność firm. Każdy Klient jest inny i ma inne oczekiwania, dlatego indywidualne podejście do każdego zagadnienia pozwala nam zdiagnozować potrzeby biznesowe oraz dostarczyć najlepsze rozwiązania i narzędzia, dzięki którym Klient zyskuje poprawę i korzyści w kluczowych obszarach działalności firmy”.
Joanna Nasierowska, Dyrektor Handlowy IT PiAST Sp. z o. o.
Przygotowanie i wdrożenie kompleksowej usługi obejmuje
 • szczegółową analizę potrzeb biznesowych Klienta,
 • indywidualne podejście do każdego problemu i dostarczenie unikalnego i jednocześnie optymalnego rozwiązania spełniającego wszystkie, nawet najbardziej specyficzne wymagania,
 • projektowanie procesów biznesowych (z wykorzystaniem notacji BPMN),
 • opracowanie koncepcji rozwiązań obejmujących wszystkie kluczowe obszary działalności firmy,
 • ustalenie i dopasowanie rozwiązań w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta oraz rozszerzenie ich o innowacyjne funkcjonalności standardu Microsoft Dynamics AX,
 • opracowanie nowoczesnego, zintegrowanego systemu informatycznego, wspomagającego zarządzanie wszystkim działami przedsiębiorstwa,
 • przeprowadzanie kompleksowych wdrożeń, wsparcie techniczne i rozwijanie funkcjonalności Microsoft Dynamics AX, ściśle odpowiadające potrzebom i wymaganiom Klienta oraz gwarantujące mu wymierne korzyści biznesowe,
 • konsultacje i szkolenia personelu Klienta w zakresie wprowadzonych rozwiązań,
 • wsparcie i opiekę serwisową.

Metodyka wdrożenia

„Nowoczesne metody, usprawniające funkcjonowanie przedsiębiorstwa i podnoszące jego rentowność, spełniają swoje zadanie, gdy są odpowiednio wdrożone. Dlatego naszą ofertę opracowujemy indywidualnie dla każdego Klienta, począwszy od analizy jego potrzeb, poprzez opracowanie projektu, na wdrożeniu optymalnego rozwiązania kończąc”.
Joanna Nasierowska, Dyrektor Handlowy IT PiAST Sp. z o. o.
Etapy wdrożenia
 • wstępna diagnoza najważniejszych potrzeb i oczekiwań Klienta,
 • szczegółowa analiza wszystkich wymagań funkcjonalnych i pozafunkcjonalnych (SureStep),
 • projektowanie procesów biznesowych z uwzględnieniem zmian w standardowym systemie Microsoft Dynamics AX,
 • sprawdzenie działania procesów w zmodyfikowanym systemie Microsoft Dynamics AX,
 • programowanie z uwzględnieniem ewentualnych modyfikacji standardowych funkcjonalności w taki sposób, by spełniały wszystkie wymagania Klienta,
 • wdrożenie rozwiązania zgodnego z wymogami,
 • uruchomienie rozwiązania,
 • integracja,
 • testowanie rozwiązania przez użytkowników,
 • szkolenia dla użytkowników,
 • opieka powdrożeniowa, czyli wsparcie techniczne i nadzór w pierwszych miesiącach użytkowania systemu,
 • dalsza optymalizacja związana z rozwojem i zmieniającymi się potrzebami firmy,
 • podnoszenie wersji (Upgrade).

Certyfikaty

„IT PiAST odpowiada na potrzeby swoich Klientów w sposób profesjonalny, kompleksowy, rzetelny i z zachowaniem dobrych praktyk w biznesie. Dajemy Państwu pewność współpracy z partnerem posiadającym najlepsze umiejętności realizacji podjętych zadań oraz z ludźmi charakteryzującymi się najwyższym poziomem wiedzy branżowej i technologicznej. Specjaliści IT PiAST za cel stawiają sobie nieustanny rozwój i doskonalenie umiejętności, a priorytetem w ich działaniach jest zapewnienie Klientom usługi najwyższej jakości”.
Joanna Nasierowska, Dyrektor Handlowy IT PiAST Sp. z o. o.
Potwierdzeniem kompetencji oraz osiągnięć IT PiAST są certyfikaty otrzymane przez zespół
24 MCBMS (Microsoft Certified Business Management Solutions) Specialist certificates,
4 MCBMS Professional certificates,
2 MCT (Microsoft Certified Trainers) certificates

Certyfikaty te potwierdzają posiadane przez specjalistów IT PiAST rzeczywiste umiejętności techniczne, teoretyczną wiedzę i znajomość praktycznych zastosowań Microsoft Dynamics AX, a także są dowodem ich wieloletniego doświadczenia w opracowywaniu i wdrażaniu systemów z obszaru Microsoft.

Nagrody

„Nasze sukcesy są wynikiem naszych kwalifikacji, doświadczenia, pasji, rzetelności, otwartości na potrzeby Klientów, ciągłego rozwoju i ciężkiej pracy. Wyrazem uznania dla naszej firmy i potwierdzeniem jej sukcesów jest przyznanie IT PiAST prestiżowej nagrody Microsoft Pinnacle Award 2007”.
Rafał Maciejewski, Prezes Zarządu IT PiAST Sp. z o. o.
14 lutego 2007 Microsoft ogłosił listę zwycięzców konkursu Pinnacle Awards 2007. Firma IT PiAST została pierwszym polskim partnerem Microsoftu, któremu udało się otrzymać tak zaszczytne wyróżnienie, oraz jedną z dwóch firm z Europy uhonorowanych nagrodą w tej edycji. Do nagród Microsoft Pinnacle Award 2007 nominowanych było aż 175 firm z całego świata. Wdrożenie IT PiAST nagrodzono w kategorii Environmental Sustainability

Przyznanie tak prestiżowej nagrody jest potwierdzeniem, że realizowane przez IT PiAST wdrożenia systemów informatycznych zapewniają znaczące korzyści Klientom i usprawniają przebieg kluczowych procesów biznesowych. Nagroda Microsoft Pinnacle Awards to także gwarancja najwyższego poziomu usług świadczonych przez IT PiAST.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 14 marca 2007 podczas konferencji Microsoft Convergence w hotelu Mariott & Marina w San Diego.

Wybrane wdrożenia

„Nasze rozwiązania oferujemy firmom najrozmaitszych branż. Wśród Klientów, którzy skorzystali z naszych usług, jest firma Südzucker Polska, członek europejskiej Grupy Südzucker, lider branży cukrowniczej w Polsce i Europie. Naszym zadaniem było opracowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu, nadzorującego i usprawniającego magazynowanie i dystrybucję towaru, co przełożyło się na poprawę efektywności biznesowej naszego Klienta”.
Rafał Maciejewski, Prezes Zarządu IT PiAST Sp. z o. o.
Südzucker Polska S.A
W 2010 r. firma IT PiAST wdrożyła w firmie Südzucker Polska system śledzenia partii cukru – WMS (Warehouse Management System), współpracujący bezpośrednio z modułem magazynowym i zintegrowany z mobilnymi czytnikami kodów kreskowych. Jakie korzyści biznesowe przyniosło zaproponowane przez nas rozwiązanie?
„Najważniejszym celem wdrożenia było uzyskanie możliwości śledzenia wyrobów, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów. Bez tego systemu pozytywne efekty audytów, wykonywanych okresowo przez naszych największych odbiorców, byłyby niemożliwe. W trakcie wdrożenia przyjęto założenie, że śledzeniu podlegają wyroby gotowe oraz materiały służące do ich produkcji. Takie rozwiązanie przy okazji umożliwiło pełną kontrolę kosztów. Kolejnym efektem wdrożenia jest zwiększony nadzór nad magazynami zewnętrznymi, w których nasze wyroby są składowane na zasadzie usługi logistycznej. Zaproponowane przez IT PiAST narzędzie pozwala na bezpośrednie połączenie skanerów na magazynach zewnętrznych z naszym systemem, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad zapasami oraz możemy w pełni śledzić produkt również u zewnętrznych operatorów logistycznych. Bardzo ważnym elementem jest elastyczność tego rozwiązania, która pozwala bez wysiłku wdrażać system w nowych lokalizacjach. Powyższe efekty spowodowały, że Südzucker Polska S.A. jest postrzegana jako organizacja posiadająca własne i efektywne rozwiązania biznesowe, które brane są jako przykład do naśladowania przy kolejnych wdrożeniach w skali europejskiej”.
Tomasz Majchrowicz Kierownik IT Polska wschodnia